ТЕОСОФСЬКЕ ТОВАРИСТВО В УКРАЇНІ

Одеське відділення

Теософский Орден Служения

Історія створення Tеософского Ордену Служіння(ТОС)

Теософський орден служіння  був заснований Анні Безант, другим президентом ТТ,  в лютому 1908 року, у відповідь на бажання ряду членів Теософського товариства організувати усіх небайдужих до проблем людства і природи людей для різних напрямів служіння, активно сприяючи першій меті Товариства: „сформувати ядро всесвітнього братерства без відмінності раси, віросповідання, статі, касти або кольору шкіри".

Був вибраний Девіз: "Об'єднання тих, хто любить, на службі усіх, хто страждає".

Мета ТОС

TOС пропонує напрями, в яких люди можуть :

§ працювати по самостійно вибраній лінії служіння для допомоги людству і захисту планети;

§  осягнути на практиці теософські принципи, що мають актуальне значення у сучасному світі;

§  проявити благодійну діяльність як благородну духовну практику і проявити турботу про інших людей.

Теософське товариство, з його акцентом на повній свободі думки для кожного члена, офіційно дотримується нейтралітету в спірних політичних і соціальних питаннях. ТОС, зі свого боку, підтримує загальнолюдські моральні принципи, виступає за пріоритет духовних цінностей, за права людини, забезпечення безпеки усього живого на Землі.

ТОС нині має філії в 35 країнах. У деяких з них - це окремі, офіційно зареєстровані юридичні особи, а в інших ТОС працює як автономне відділення Теософського товариства. Уся діяльність підтримується і контролюється Міжнародним секретарем ТОС, який регулярно звітує перед Президентом.

Для участі в роботі ТОС не обов'язково бути членом Теософського товариства

Будь-яка людина може брати участь в його роботі.

Рекомендації по організації роботи ТОС

Різні області, в яких можуть бути застосовані теософські принципи: освіта, соціальне забезпечення і рівність, охорона здоров'я, світ, проблеми тварин і довкілля.

  • Виберіть область, яка вашому колективу цікава і ви відчуваєте, що дійсно хочете допомогти в цій життєво важливій області,  і готові виділити час для роботи.
  • Якщо у Вас є дві області, в яких різні люди хочуть працювати, потрібно сформувати дві ініціативні групи.
  • Коли Ви вибрали область діяльності, проведіть колективне обговорення проблем, які пов'язані з цією областю.
  • Визначте одну або дві з цих проблем, в яких Ваша група могла зробити щось, щоб допомогти.
  • Перерахуйте усі свої ідеї про способи допомогти. Тепер подивіться на свій список і підкресліть ті ідеї, які Ви можете реально привести в дію, і число людей, що бажають працювати над цим проектом, час, який вони обгрунтовано можуть віддати проекту, і розмір фінансування.
  • Не видаляйте ідеї зі свого списку, тому що впродовж довгого часу Ви можете знайти, що ідеї, які не були реальні на початку, можуть стати досяжні.
  • Визначте потенційну співпрацю з іншими організаціями, працюючими над подібними програмами.
  • Вирішіть, з якої ідеї Ви збираєтеся почати. Що Ви повинні зробити, щоб привести ідею в дію. Запишіть конкретні дії, які повинні будуть зроблені, і поруч напишіть імена. Попросіть добровольця координувати проект. Надайте учасникам звіт про те, що робиться і хто відповідальний.
  • Включайте свій спільний проект до порядку денного кожної зустрічі, відмічайте прогрес і обговоріть ідеї, як обійти проблеми. Просувайте свій проект і план подальшого розвитку серед інших учасників TО.
  • Не забувайте святкувати свої успіхи!

ТОС в Україні

Благодійна діяльність в деяких осередках і учбових центрах ТТ в Україні практикувалася вже багато років, настала пора об'єднати зусилля і скоординувати цю діяльність. 16 листопада 2013 року, під час чергової, дев'ятої Конференції ТЕ в Україні, відбулися установчі збори відділення ТОС в Україні, в діяльність якого активно включилися волонтери Київського і Одеського осередків, Луганського і Львівського Учбових центрів.

Для обміну досвідом, взаємної підтримки діяльність ТОС освітлюватиметься в журналі «Світоч», при сайті функціонуватиме додатковий інформаційний блог. Дорогі брати і сестри, приєднуйтеся до цієї благородної роботи.